קידום אתרים

 

כאשר מדברים על קידום אתרים בארץ ולא ברשת האינטרנט הבינלאומית הכוונה היא קידום אתרים בגוגל ישראל. למעלה מ-90% מהגולשים מחפשים מידע, מאמרים ספציפיים, אתרים שהם אוהבים או מחפשים במפורש אבל מתעצלים להקליד את כל הכתובת... באמצעות גוגל ישראל. לכן, כל הכוח לחרוץ גורלות של אתרים וכמובן של חברות מסחריות העומדות מאחורי אותם אתרים מרוכז בידי גוף אחד שהוא כמובן מנוע החיפוש גוגל ישראל. קידום אתרים הוא סוג של התערבות לטובת אתר זה או אחר בתוך תהליך העבודה השוטף של מנוע החיפוש.

 

קידום אתרים מתבצע בכמה אופנים כששני הערוצים העיקרים הם קידום אתרים אורגני - קידום אתרים באמצעות הטקסט והערוץ השני של קידום אתרים הוא קידון באמצעות קמפיינים ממומנים במנוע החיפוש = גוגל אד וורדס וגוגל אד סנס. גוגול אד וורדס הוא קידום אתרים באמצעות קמפיינים המבוססים על מילים וביטויים המופיעים באתר ורלוונטיים אליו ואילו גוגל אד סנס הוא קידום אתרים באמצעות התכנים של האתרים בהם הגולשים נמצאים.

 

קידום אתרים באמצעות טקסטים (קידום אתרים אורגני):

יש עדיין כמה דברים שהם עדיין בחינם בעולם בכלל ובאינטרנט בפרט. קידום אתרים הוא עדיין ברובו בתשלום כיום אבל יש עדיין מרכיב מאוד חשוב בהליך קידום אתרים והוא גם התשתית של קידום אתרים בתשלום והוא האתר עצמו. קידום אורגני / קידום טבעי מתבסס על הטקסטים עצמם המצויים באתר. מנועי החיפוש, כאשר הוא מבצע הצלבה בין מילות החיפוש שהוקלדו על ידי הגולשים לבין האתרים בהם קיים המידע הרלוונטי - לא רואה תמונות, לא מזהה קבצי וידיאו או שמע - כל מה שמנועי החיפוש קולטים זה טקסטים אשר נכתבים ב-HTML. לכן, בכדי לשדרג את האתר במנועי החיפוש ולהפוך דפי אינטרנט לדפים רלוונטיים יש צורך לבנות תכנים בצורה ממוקדת, לא לחסוך במידע אלא להיפך, לתת כמה שיותר מידע, כמה שיותר כתבות מקצועיות, מאמרים מקצועיים, פרופיל חברה כללי ועוד. ככל שהאתר יזהה יותר תוכן מקצועי כך הוא יעלה את הניקוד שלכם בסולם הניקוד של אתרים כי מטרת מנועי החיפוש היא לספק חוויית גלישה כלומר לתת לאנשים הפנייה לאתר הנכון.


קידום אתרים באמצעות קמפיין במנוע החיפוש גוגל:

קמפיין במנוע החיפוש ובראשו קמפיין גוגל אד וורד הוא הדרך הטובה ביותר כיום להבטיחשלאתר שלכם יהיה סיכוי גבוה למשוך אליו גולשים בעמצאות מנוע החיפוש. לאחר שעבדתם על התאמת האתר, מבחינת הטקסט,לצרכים של הגולשים ולכן זכיתם להעלאת הניקוד עלידי מנוע החיפוש, המטרה היא לדחוף את האתר צעד אחד קדימה.לא מספיק כיום שמנוע החיפוש יבין שיש קשר הדוק בין המידע שהלקוח חיפש לבין הנתונים באתר שלכם - צריך להיות למנוע החיפוש אינטרס! מנועי החי]וש בעולם לא עובדים בחינם אלא הם תאגידי ענק המגלגלים מיליוני דולרים בשנה. המודל הוא כזה: צריך לפתוח קמפיינים שבמסגרתם בעל האתר משלם, סכום סמלי, על כל פעם שהמנוע מפנה אליו גולש.